Ring med svart diamant ca 1,35ct, Roberto Coin, stl 17, bredd 2,9-7,2mm, vitguld, diamanten sitter löst, 14K Vikt: 3,9 g

6 000 kr

(koclej)

Auktnr SE18.20240501.A61426
Kontor Solna
Utropspris 2 200 kr
Aktuellt bud 6 000 kr
Stänger 2024-05-01 14:30:07
Provision 900 kr
Frakt 129 kr

 Armbandsur Omega Speedmaster Chronograph, stål, automatisk, 38mm, ref-nr: 324.30.38.40.04.001, serie-nr: 85846861, kaliber: 3304, kronograf, datum, safirglas, länk i stål, certifikat 2013, pictogram, manual, box, ytterkartong, repor. Vikt: 0 g

Armbandsur Omega Speedmast...

Mugg, Mumin, Mugg Grön, Målande mumintroll/ Muki sininen (1990-93). Motivet kommer från serien "Mumin börjar ett nytt liv", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad, Arabia, Finland, höjd: 8cm, Ø8,5cm, porslin, nagg/tillverkningsfel vid mynning, viss färgbortfall/slitage

Mugg, Mumin, Mugg Grön, M...

Mugg, Mumin, Mugg Rosa, Rosa seriemugg/ Muki roosa (1990 - 93). Motivet kommer från serien "Mumin blir kär", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad Arabia Finland, höjd 8 cm, Ø8,5cm, porslin, mindre färgbortfall och viss bruksslitage

Mugg, Mumin, Mugg blå, Målande mumintroll/ Muki sininen (1990 - 96). Motivet kommer bland annat från serien "Mumin till sjöss", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad Arabia Finland, höjd 8cm, Ø8,5cm, porslin, mindre färgbortfall, bruna fläckar, samt bruksslitage

Mugg, Mumin, Mugg blå, Må...

Objektiv Olympus M. Zuiko Digital 7-14mm 1:2.8 Pro, splash proof, serienr AC8228538

Ring med granater, stl: 16½, bredd: 6,3-2,3mm, förgylld silver 925/1000 Vikt: 1,5 g

Ring med granater, stl: 16...

Väska, Louis Vuitton NéoNoé MM, modellnr M45256, svart, monogram empreinte läder, ca 26x26x17,5cm, axelrem, dustbag, kartong samt client receipt, organizer ej original Skickas med postpaket.

Väska, Louis Vuitton NéoN...

Skulptur, Orrefors, Formgivare Erika Lagerbiekle "Absolut Vodka", höjd: ca 22,5cm, glas, signerad, smärre repor, certifikat av orrefors, ytterkartong Skickas med postpaket.

Ett par örhängen, Kalevala Koru, 55x30mm, etui, brons.  Vikt: 10,8 g

Ett par örhängen, Kaleval...

Väska Fendi Monster Eyes clutch, svart, modellnummer 7N0078, serienummer 198-8210, mått 30x20 cm, dustbag, kvittokopia, papperskasse Vikt: 0 g

Väska Fendi Monster Eyes c...

Objektiv Sigma (för Canon) 15mm 1:2,8 EX DG Fisheye, serienr 11549052, visst färgskav på lock

Objektiv Sigma (för Canon)...

2 Dricksglas, Studio Glashyttan Åhus, höjd: ena 11cm ena 11,5cm bredd: 4-10cm/4-11cm, kristallglas, ytterkartong Skickas med paket.

Fyra hängen, med stenar, silver 925/1000.  Vikt: 32,9 g

Fyra hängen, med stenar, s...

Karaff, Iittalla, Kartio, höjd: 22cm, bredd: 10cm, glas, ytterkartong  Skickas med paket.

Karaff, Iittalla, Kartio, ...

Collier, längd 45cm, bredd 13,5mm, slitage, silver 830/1000.  Vikt: 28,4 g

Collier, längd 45cm, bredd...

Herrur Breitling Aerospace Avantage, titan, quartz, analog/digital, 42mm, kronometercertifierad, ref: E79362, serienr: 845313, ca år 2006, batteribyte krävs, UTC Co-pilot titan, quartz, ref: E80172, serienr: 1203, Professionallänk i titan, viklås, total längd ca 20cm, repor, inga tillbehör

Se kontorets övriga auktionsvaror